DEKOR MĚSÍCE: ČERVENEC

Kronospan v roce 2021 přichází s kampaní Dekor měsíce, v rámci které představuje každý měsíc nový návrh interiéru s dekory ze svého portfolia. Atraktivní návrhy, odrážející aktuální trendy, inspirují a zároveň dodávají odvahu pro kreativní kombinace. Všechny návrhy vycházejí z nabídky dekorů z Globální a Trendové kolekce Kronodesign.

Nedostatek úložných prostor zřejmě trápí většinu českých domácností. A troufáme si říct – i těch zahranič­­ních. I tak si například můžeme vysvětlit návrat retro stylu do obývacích pokojů, kdy se comebacku dočkaly obývací stěny „od stěny ke stěně“ a „od podlahy ke stropu“. V dnešní době si už ale každý může vybrat z velkého množství dekorů a materiálů a obývací stěny tak nejsou unifikované, naopak mohou vzniknout originální kousky, které ozdobí skutečně každý pokoj. V našem návrhu jsme vsadili na dřevodekor K086 Natural Rockford Hickory doplněný o klasický dekor 8100 Pearl White.

Dekor měsíce července: K086 Natural Rockford Hickory

Také máte pocit, že úklid vašich hlavních obytných prostor je nekonečný? Věci nemají své stálé místo, překládáte je z jedné strany místnosti na druhou podle toho, kde zrovna jste a hledání takto “uklizených“ věcí vám i celé rodině zbytečně zabírá čas? Řešení je přitom zcela jasné, stačí mít dostatek úložného místa. A obývací stěna je nejjednodušší cesta, jak si dostatek úložného prostoru zajistit. Doba nepraktických titěrných skříněk pod televizí je nyní pryč. A jak tedy získat co nejvíce úložného místa, a přitom si užívat každý moment strávený v obývacím pokoji, ať už zde budete sledovat televizi nebo hostit přátele, aniž byste měli pocit, že sedíte ve skladišti?    V ideálním případě si rozvrhněte úložné prostory od stěny ke stěně, od podlahy ke stropu a nechte si je vyrobit na zakázku. Pečlivě rozčleňte otevřené police a uzavíratelné skříňky, aby celek působil koncepčně a proporčně. Poté vyberte vhodný dekor. Ten se stane dominantou místnosti. V našem případně jsme se rozhodli pro dřevodekor  K086 Natural Rockford Hickory, se zajímavou kresbou a  neutrální barevností. Tento dřevodekor je jemný, bez náznaku žlutých nebo oranžových podtónů. Moderní vzhled dekoru podtrhují  různé šedé odstíny v kresbě, díky nimž působí  velmi originálně a lze ho kombinovat s různými barevnými dekory. 

Skvěle vypadá jak vedle teplých odstínů, jako je trendy červená a terakotová, tak i vedle široké škály chladných barev. Ať už jsou tedy vaše preference jakékoli, tento dřevodekor můžete kombinovat  s barvami sytými i pastelovými. Navíc kombinace velkých ploch s unibarvou pomáhá odlehčit velký kus nábytku. V našem návrhu jsme zvolili klasický bílý dekor 8100 Pearl White, který celek prosvětlí a zjemní.

Doplňujícím materiálem zvolených dekorů v návrhu je matné sklo. Stěna je oživena ještě osvětlením. Příjemný dřevodekor působí útulným dojmem a při správné volbě rozvržení otevřených polic a zavřených skříněk nebude stěna ani vypadat mohutně, přestože bude poskytovat dostatečné množství úložného prostoru. Navíc správnou volbou doplňků, které jsou v dnešní době na trhu k dispozici, si každý vytvoří vlastní originální kousek, kde má každá kniha, dekorace i sklenice své místo.

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan www.kronospan-express.com

Návrh Dekoru měsíce července si můžete prohlédnout na YouTube kanálu Kronospan CR.

https://www.youtube.com/channel/UCP2YM40Set443FUdAXcU2nQ