Kronodesign Inspirace ve stylu Industrial

Loftové bydlení je v současné době velmi trendy a materiály z široké nabídky Kronodesign se do tohoto bydlení vyloženě hodí. 

Pro loftový byt je přímo ideální styl industrial. Tento styl se vyznačuje použitím tzv. surových materiálů jako je beton, kov, plech, ocelové nosníky, staré tovární vybavení (např. plechové šatní skříně). Jedná se o velmi osobitý styl, který sice nevyhovuje úplně každému, nicméně jeho nápadité provedení může obměkčit mnohé odpůrce tohoto stylu.  

Při návrhu loftu jsou ve velké míře využity stěnové panely Rocko Tiles. Na obklad stěny u schodiště je navržen výrazný dekor R105 PT Copper Lamiera, čímž vznikla dominanta celého prostoru. Ten samý dekor je rovněž použit jako zádová stěna kuchyňského koutu. Klasickou betonovou stěrku v horním patře a v obývací části loftu nahradily také stěnové panely, tentokrát v dekoru R109 PT Concrete.

Kromě stěnových panelů jsme v návrhu použili i laminované desky, ze kterých je vyroben nábytek včetně kuchyňské linky. Celkový dojem tak dotváří kuchyňská linka a bar v dřevodekoru K361 PW Gold Harbor Oak, stejně jako skříňky v barvě K097 SU Dusk Blue. Tato barva prostor společně s dřevodekorem oživí. A vzhledem k tomu, že ke stylu industrial černá barva prostě patří, našel si zde místo i dekor z řady Feelness 0190 UM Black. Celý prostor působí industriálním dojmem, nicméně materiály nepůsobí studeně, posuďte sami.

Všechny použité dekory najdete v sortimentu značky Kronospan. www.kronospan-express.com

Nechte se inspirovat i dalšími styly na YouTube kanálu Kronospan CR.